KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13742020
nr 1374 2020
Gunnar Zetterström
(1902-1965), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Söder mot Gamla Stan. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm
Gunnar Zetterström, född 1902 i Stockholm, död 1965, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:25:03
1.500 kr
1.600 kr
1.800 kr
Gunnar Zetterström
Läs mer om Gunnar Zetterström